ver. 1.19
 

Generálka 12.8.2016  13:29

Po havárii na akci Prosek 2016, kde došlo ke spálení regulátoru a zničení hřídele, jsem usoudil, že bude nejlepší udělat na Hornetu generálku.

Nejdříve mě potěšilo, že nebude potřeba kuchat z trupu motor a plášť hřídele, protože obojí havárii zřejmě přežilo bez úhony. Vzal jsem tedy hřídel z čerstvě rozebrané Klokly a zkusil ji použít. Seděla pěkně, ale byla moc dlouhá. No a při neopatrné manipulaci a zkracování jsem ji jednak trochu ohnul, takže nedosahovala dostatečných otáček, a jednak mi zůstala v ruce celá pohonná jednotka (bez poškození trupu!) - prostě povolilo špatně chycené lepidlo a pouzdro hřídele vyjelo jako z tunelu.

Při následné kontrole trupu a pohonné jednotky jsem zjistil, že model celou dobu nepohání MIG 480 7,2V, ale MIG 400 6V. Docela trapné.

Model tedy dostal novou hřídel i s pouzdrem, nový motor, tentokrát opravdu 480 7,2V, a nový nátěr vnitřku trupu i nástavby a hlavně všech děr skrz, protože jsem si všiml, že od nich začíná záď zlehka nahnívat a nerad bych, aby Hornet skončil jako chudák Klokla. Taky dostal větší dvoulistý šroub s prudším stoupáním, který slabší motor neutáhl.

Generálka
Generálka
Generálka
Generálka