ver. 1.19
 

Klokla IITrup 19.8.2016  23:07

Z původní verze jsem zachoval bočnice, příď a záď, palubu a kormidlo (a kabinku z nástavby). Vyčistil jsem všechny díly a znovu sestavil rám trupu.

Před stavbou dna jsem hodně váhal jestli znovu použít balzu a tentokrát ji vyztužit skelnou tkaninou a pryskyřicí, jak mi bylo z několika stran doporučeno. Nakonec převážil můj odpor ke skelné tkanině, podložený tím, že s ní pořádně neumím, a zvolil jsem příčně kladené borové hranolky. Abych je nemusel brousit do správného tvaru, nešetřil jsem na epoxidu a spáry jsem důsledně plnil. Tato technika je náročná na čas i peníze - použité lišty 5x8 mm (na šířku) mě přišly na asi 250 Kč a ještě jsem spotřeboval skoro 2 tuby epoxidu. Pak jsem ještě oškrábal z recyklovaných dílů starý nátěr a celý trup jsem přelaminoval Letoxitem.

Oproti původní verzi je výrazně jednodušší kýl a motor (SPEED 600 s převodovkou 2,3 : 1) sedí na samostatně zalepeném hranolu. Taky jsem se od stavby první verze poučil, že je zbytečné mít v interiéru nějaké konstrukce na držení regulátoru a přijímačky, takže oproti původní Klokle je nová v podstatě jen prázdná vana. Další změna bude zalepená paluba - z toho důvodu jsem musel pořádně zvětšit rozměry nástavby, aby se montážním otvorem dalo vůbec něco montovat.

A největší machrovinka, taková třešnička pro fajnšmekry, bude vodní dělo na střeše nástavby.

Trup
Trup
Trup
Trup
Trup
Trup
Trup
Trup