ver. 1.19
 

Křídla 26.7.2016  15:34

Po dlouhém rozmýšlení a poradách s odborníky (fundovaná rada obvykle zněla "jó, to já nevim, asi jó") jsem se rozhodl křídla vybrousit z hliníkového profilu 3x25 mm pořízeného ve Feroně v Holešovicích (asi 35 Kč za metr). Brousil jsem to rozbruskou s lamelovým kotoučem hrubosti 80 a šlo to krásně.

Pylony měly být původně pro jednoduchost z borové latě 2x20 mm. Nápad se neosvědčil - vruty je i přes opatrnost štípaly a navíc jsem tak dlouho měřil a propočítával, až jsem jejich tloušťku nevzal v úvahu a trup se mezi ně nevešel (trapné, vím). Nově jsem použil hliníkové (nebo duralové) profily 2x20 mm (opět z Ferony, tentokrát za 10 Kč za asi 60 cm) - narozdíl od dřeva se dají docela dobře ohnout, samořezné šrouby v nich drží a neštípou se. V neposlední řadě taky lépe vypadají.

Nejtěžší bylo připojit křídla k pylonům - nakonec jsem si spojky vyřezal a vybrousil z předraženého hliníkového L profilu koupeného v OBI. Celé to drží pohromadě vruty do plechu 2,9x9 mm, kterým jsem rozbruskou obrousil přečuhující špičky.

Zadní křídla jsou navíc řiditelná, takže bylo potřeba vyřešit panty. Nakonec jsem zvolil panty používané v letadlech k připojení klapek od firmy MPJet.

Křídla
Křídla
Křídla
Křídla